Havalimanı · İsveç

İsveç’te İlk İzlenim Arlanda Havalimanı

​Merhabalar,

Tek kontrol noktası olan Arlanda Airport uçağa binerken ise kimlik kontrolü bile yapmıyor. Koltuk numarası arka tarafta olan yolcular uçağın içinden değil biniş parkurundan inerek arka kapıya dışarıdan yürüyorlar. Yanlışlıkla dışarı açılan kapıya giden birisine Sir diyerek onu uyarmaya çalışsam da beni duymayıp mantıklı olanı yapması kendi kültürlerini iyi yaşıyorlar fikrini uyandırdı. Uçak içersinde koltuğa oturur oturmaz emniyet kemerini takmak da bana şaşırtıcı geldi. Ülkem ile kıyas olmaz ama ya bizim insanımız ya çok akıllı ya da bunlar çok saf. Artık neyse. 

Norwegian Havayolu şirketi ile bir uçuş…
Şimdi gidelim Umea’lara. Uçakta wifi var bu arada… Ben daha emniyet kemerini takmadım :-). Bakalım uyaracaklar mı? Aslında benim yerime başkası uçağa da binebilirdi. Acaba benim pasaportumdan kimlik fotoğraf eşlemesi mi yapıyor? 
İlgimi çeken bir şeyler ise Havaalanları AVM gibi kullanıyor sanki. İçerisinde her türlü giyecek, içecek satan havaalanı güvenliği de sadece uçuş kapılarına giderken yapıyor. Üstelik orada da biniş kartını okutarak turnikeden geçiliyor. Yine birisi size kimlik ya da bilet sormuyor. Kısacası, her şey tıkırına konmuş. Halk da buna yatkın olsa gerekki derin sessizlikler var kalabalıklarda. Herkeste laptop ve yapılan işler. Boş duran yaşı büyük biri görmedim daha.  

Hadi uçak kalksana. Telefonu uçuş moduna alalım 😀

Bu arada İsveç hakkında genel bilgi için: https://gezimanya.com/isvec

Seyahatle,

VFK on road

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s